XXIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
18 października 2020 r.

1. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

2. Przypominamy, że wznowiliśmy transmisje niedzielnych Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła na parafialnej stronie internetowej i profilu Facebook.

3. Aktualnie obowiązujące przepisy co do ilości osób uczestniczących w liturgii pozwalają by we wnętrzu naszej świątyni było obecne jednocześnie około 50 osób. We wnętrzu kościoła prosimy w miarę możliwości zajmować zaznaczone miejsca. Stojących na zewnątrz prosimy o zachowanie odstępów od siebie. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze do kapłana stojącego na wprost drzwi do zakrystii.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

5. W czwartek, 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to zarazem dzień imienin ks. Kordiana. Msza w jego intencji o godz. 18.00.

6. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.

7. Rada naszej dzielnicy prosi o wsparcie projektu obywatelskiego mającego na celu remont chodników pobliskich ulic. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Ponawiamy zaproszenie do rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

9. Przed kościołem można nabywać kalendarze misyjne.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Maria Drozda ul. Pozytywistów 4, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 8 listopada o godz. 12.45.
– śp. Edward Szafraniec, z ul. Glinianej 48, lat 75, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 20 października o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 16 listopada o godz. 18.00.
– śp. Janina Maciejewska, z ul. Glinianej 5, lat 72, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 20 października o godz. 13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 listopada o godz. 7.30
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …