Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
22 listopada 2020 r.

1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wejdziemy w okres wypełnionego skupieniem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie czas, który uświadamia nam potrzebę nieustannego czuwania w oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne. Zważywszy na trwające zagrożenie epidemiczne ich rozprowadzenie będzie musiało mieć inny przebieg niż zazwyczaj. Będzie można je otrzymywać codziennie w kancelarii w godzinach jej pracy oraz przed i po Mszach. Prosimy osoby, które będą przychodzić po opłatek dla siebie o skontaktowanie się z najbliższymi sąsiadami i ewentualne zabranie opłatka dla innych, zwłaszcza dla nie opuszczających swoich domów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła. Dziękujemy przy tym za wszelkie, dotychczasowe ofiary, zarówno przekazywane na konto jak i przynoszone w gotówce do kancelarii.

2. Nabożeństwo wspominkowe odprawiamy w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się do końca miesiąca.

3. Msza św. za zmarłych pracowników, absolwentów i studentów PL w następną niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych ze środowiskiem Politechniki.

4. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

5. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Henryka Bednarczyk z ul. Nadbystrzyckiej 78g, lat 92, pogrzeb odbędzie we wtorek, 24 listopada o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 12 grudnia o godz. 6.15.
– śp. Zygmunt Surmacz z ul. Zachodniej 10a, lat 95, pogrzeb odbędzie w czwartek, 26 listopada. Msza pogrzebowa w naszym kościele o godz. 13.30 a następnie złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 21 grudnia o godz. 18.00.
– śp. Jan Sielewicz z ul. Nowomiejskiej 18, lat 80, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada o godz. 12.00 w Głusku. Msza w miesiąc 28 grudnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…