I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
29 listopada 2020 r.

1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone prze kapaniem wosku by nie brudzić ławek i posadzki. Msza roratnia będzie transmitowana na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebookowym. Ze względu na stan epidemii i związane z tym ograniczenia ilości uczestników liturgii bardzo prosimy by już teraz korzystać ze spowiedzi przedświątecznej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy św.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek miesiąca, pierwsza Sobota miesiąca i pierwsza Niedziela miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17.30 oraz Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.
– w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00

3. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy w kancelarii oraz przed i po Mszach. Prosimy osoby, które będą przychodzić po opłatek dla siebie, o skontaktowanie się z najbliższymi sąsiadami i ewentualne zabranie opłatka dla innych, zwłaszcza dla nie opuszczających swoich domów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.

4. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny w następną niedzielę rozprowadzać będzie świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.

5. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

6. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 18 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.

7. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Józef Kowalski z ul. Brzeskiej 14, lat 75, pogrzeb odbył się w parafii Jastków. Msza w miesiąc 18 grudnia o godz. 18.00.
– śp. Lucyna Piotrowska z ul. Glinianej 5, lat 95 – mama ks. Jacka Piotrowskiego. Pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 30 listopada. Msza pogrzebowa w kościele ojców kapucynów na Poczekajce o godz. 10.30 a następnie złożenie ciała Zmarłej na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci 24 grudnia o godz. 6.15.
– śp. Waldemar Wójtowicz z ul. Siewnej 11, lat 64, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 1 grudnia o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po pogrzebie przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 2 stycznia o godz. 18.00.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek..