III Niedziela Adwentu

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
13 grudnia 2020 r.

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z niej w dniach rekolekcji. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebookowym o godz. 7.00 i 18.00.

2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 18 grudnia.

3. Od środy codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.

4. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy w kancelarii oraz przed i po Mszach. Ponawiamy prośbę by osoby, które będą przychodzić po opłatek dla siebie, o skontaktowanie się z najbliższymi rodzinami i ewentualne zabranie opłatka dla innych, zwłaszcza dla nie opuszczających swoich domów. W niektórych blokach na prośbę sąsiadów odbyło się tradycyjne roznoszenie opłatka do wszystkich domów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.

5. W kancelarii są jeszcze dostępne wigilijne świece Caritas. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.

6. Paczki świąteczne dla ubogich rodzin będą wydawane w następny wtorek, 22 grudnia w godz. 15.00 –18.00. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Szczególne podziękowania składamy Paniom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie paczek żywnościowych.

7. Msza Św. za ofiary represji komunistycznych, zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej, z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, odprawimy w najbliższy poniedziałek, o godz. 18.00.

8. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30. Eucharystia sprawowana jest jako Msza roratnia i jest transmitowana na profilu facebookowym Duszpasterstwa Akademickiego PL.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarła

– śp. Elżbieta Porzyc z ul. Brzeskiej 11, lat 64, pogrzeb odbędzie się w następny poniedziałek, 21 grudnia o godz. 13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 stycznia o godz. 7.00.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…