II Niedziela po Bożym Narodzeniu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Bożym Narodzeniu
3 stycznia 2021 r.

1. W środę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 17.30 i 19.00. Taca z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Przypominamy że, w związku z zagrożeniem epidemicznym nie odbywa się w tym roku w naszej archidiecezji tradycyjna wizyta duszpasterska. Pragniemy jednak w czasie, w którym zazwyczaj ona trwała, w sposób szczególny modlić się za rodziny, które były corocznie odwiedzane. Każdego dnia według ustalonego porządku będziemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców następujących ulic i bloków:
– poniedziałek, 4 stycznia ulica Gliniana 25, 27, 29 i domy wolnostojące przy tej ulicy
– wtorek, 5 stycznia ulica Pozytywistów 2, 3, 4
– czwartek, 7 stycznia ulica Pozytywistów 6, 7, 7a, 8, 10, 12, 14, 14a
– piątek, 8 stycznia ulica Głęboka 8 i 12
– sobota, 9 stycznia ulice: Słoneczna, Pszenna, Letnia, Poprzeczna, Żniwna, Chmielewskiego
W wyznaczone dni zapraszamy osoby chętne z wymienionych ulic na Eucharystię do kościoła a pozostałych do łączenia się z modlitwą przez transmisję. Na zakończenie każdej Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa oraz święcić wodę do pokropienia naszych domów. Wodę do poświęcenia prosimy przynosić we własnych naczyniach. Będzie też można zabrać z kościoła obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Jej tekst umieszczony jest również na stronie internetowej i profilu Facebookowym.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła przy okazji opłatka w wysokości 48.117 zł. Dziękujemy również za wszelkie inne ofiary składane na tacę, wrzucane do skarbonki, przynoszone do kancelarii i przelewane na konto, pozwalające na bieżące utrzymanie parafii oraz kontynuowanie prac budowlanych.

4. Prasa katolicka. W tym tygodniu dostępny tylko tygodnik Niedziela. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Teresa Janczak z ul. Wigilijnej 6, lat 72, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 31 stycznia o godz. 19.00.
– śp. Robert Paprota z ul. Sowińskiego 28, lat 58. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 4 stycznia o godz. 12.00 w parafii Konopnica. Msza zamówiona przez rodzinę została odprawiona w naszym kościele 31 grudnia.
– śp. Alina Typek z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 78. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 11 stycznia o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 31 stycznia o godz. 12.45.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….