II Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2021 r.

1. W związku z niemożliwością odbycia tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, w czasie, w którym zazwyczaj ona trwała, w sposób szczególny modlimy się za rodziny, które były corocznie odwiedzane. Każdego dnia według ustalonego porządku będziemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców następujących ulic i bloków:

– poniedziałek, 18 stycznia ulica Zachodnia
– wtorek, 19 stycznia ulica Zana
– środa, 20 stycznia ulice: Nadbystrzycka 72, 74, Kredowa, Pielgrzymia
– czwartek, 21 stycznia ulica Nadbystrzycka 11, 21b, 23, 39
– piątek, 22 stycznia ulica Wigilijna

W wyznaczone dni zapraszamy osoby chętne z wymienionych ulic na Eucharystię do kościoła a pozostałych do łączenia się z modlitwą przez transmisję. Na zakończenie każdej Mszy będziemy udzielamy specjalnego błogosławieństwa oraz święcimy wodę do pokropienia naszych domów. Wodę do poświęcenia prosimy przynosić we własnych naczyniach. Z kościoła można zabrać obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Jej tekst umieszczony jest również na stronie internetowej i profilu Facebookowym.

2. Studentów zapraszamy na Mszę Świętą akademicką w środę, o godz. 19.30.

3. Przypominamy, że kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie planują ślub rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia po Mszy o godz. 19.00.

4. Zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji w następną niedzielę, 24 stycznia.

5. Prasa katolicka.

6. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty:

– śp. Stanisław Bełtowski z ul. Glinianej 2, lat. 90, pogrzeb odbędzie się w czwartek, 21 stycznia o godz.10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 12 lutego o godz. 18.00.

Pomódlmy się o go i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…