II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
28 lutego 2021 r.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. O 16.30 dodatkowa Msza św. a po niej Droga Krzyżowa. O 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejna Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św.
– W sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy świętej.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali we wtorki i czwartki o 17.30 oraz w niedziele o godz. 18.30.

3. Wraz z Wielkim Postem powróciliśmy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.

4. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.

5. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00. O godz. 11.30 Msza Święta w intencjach różańcowych.

6. Od prawie 20 lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży z problemami oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1% podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.

7. W dniu dzisiejszym duszpasterz z naszej parafii głosi homilie i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie. Ogarnijmy wdzięcznością modlitewną tych, który służą nam pomocą materialną w trudzie wznoszenia nowej świątyni.

8. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na listę osób pragnących nabyć książkę o. Filipa Buczyńskiego, prezesa Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Książka daje wiele inspirujących odpowiedzi na pytania dotyczące Dekalogu, starości, trudu życia, choroby śmierci, żałoby, spraw ostatecznych. Cena 35 zł. Jest ona formą cegiełki. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rzecz Hospicjum. Zapisy w kancelarii.

9. Przed kościołem zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Robert Oziębło, z ul. Glinianej 27, lat 54, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 marca o godz. 9.00.
– śp. Franciszek Borowski, z ul. Glinianej 27, lat 95, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 1 marca o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 marca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….

https://youtu.be/vHb7-Bd8Q40