IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
14 marca 2021 r.

1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi je ks. Jerzy Krawczyk, diecezjalny moderator Ruchu Światło Życie. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30. o godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Na stronie internetowej parafii i profilu fabebookowym został zamieszczony film zapraszający na rekolekcje: https://youtu.be/WAfz97zi1Jo

2. Prosimy by już teraz korzystać z sakramentu pokuty. Niepewna sytuacja epidemiczna i ewentualne dodatkowe obostrzenia mogą bowiem bardzo utrudnić skorzystanie ze spowiedzi w późniejszym czasie. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy św.

3. W piątek, 19 marca Uroczystość św. Józefa, którą w tym roku obchodzonym ku czci tego Wielkiego Świętego, chcemy w sposób szczególny podkreślić. Msze w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Od Uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania NMP (25 marca) trwać będzie Tydzień Modlitw o ochronę życia. Codziennie przed wieczorną Mszą będziemy odmawiać w tej intencji Litanię do św. Józefa.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30.

6. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30.

7. W następną niedzielę przed kościołem kiermasz wielkanocny. Nabyć będzie można baranki wielkanocne Caritas (w tym roku czekoladowe), paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, kartki i ozdoby świąteczne. Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary jest wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii za tydzień sprzedawać będą przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży posłuży wparciu działalności drużyny.

9. Najpóźniej do piątku należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarły:

– śp. Maria Stolz, z ul. Brzeskiej 6, lat 72, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 16 marca o godz. 14.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 17 kwietnia o godz. 7.30.
– śp. Kazimiera Stachyra, z ul. Bocznej Siewnej 7, lat 84, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 15 marca o godz. 11.00 św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 15 kwietnia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….