Poniedziałek Wielkanocny

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Poniedziałek Wielkanocny
05 kwietnia 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym Msze tak jak w każdą niedzielę czyli: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 17.30 i 19.00. Msza o godz. 11.30 będzie transmitowana.

2. Przypominamy, że będziemy udzielać Komunii Świętej w przerwach miedzy Mszami, począwszy od Eucharystii o godz. 8.30.

3. Najbliższa, druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Do tego dnia przygotowujemy się przed odmawianą codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia; dziś o godz. 18.30 a w pozostałem dni 15 minut przed wieczorną Mszą.

4. Niedziela Miłosierdzia Bożego w naszej parafii będzie dniem wizytacji kanonicznej. Każda parafia, zgodnie przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, raz na pięć lat jest w uroczysty sposób nawiedzana przez biskupa, który głosi słowo Boże, spotyka się z grupami duszpasterskimi, nawiedza chorych i domy zakonne, dokonując oceny duszpasterskiego i materialnego stanu parafii. Naszą parafię zwizytuje Ks. Bp Józef Wróbel. Z racji obostrzeń epidemicznych tegoroczna wizytacja będzie miała charakter ograniczony. Wizytacja rozpocznie się od uroczystego ingresu Księdza Biskupa na Mszy o godz. 8.30. Powitanie księdza Biskupa nastąpi przed świątynią na 5 minut przed rozpoczęciem tej Eucharystii. W czasie Mszy, na którą szczególnie zapraszamy Rade Duszpasterską, proboszcz złoży sprawozdanie o stanie parafii. Na Mszę o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli grup i wspólnot Duszpasterskich: Legionu Maryi, Przyjaciół Oblubieńca, Drogi Neokatechumenalnej, Czcicieli Serca Jezusowego. O godz. 11.00 spotkanie z kółkami różańcowymi w ramach comiesięcznej zmiany tajemnic. 11.30 Msza z udziałem członków kółek. Na Eucharystię o godzinie 12.45 w sposób szczególny zapraszamy harcerki, dzieci i ich rodziców oraz rodziny należące do Domowego Kościoła. O godz. 15.00 odprawimy, jak co roku, w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po południu odbędą się trzy Msze św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, młodzieży z naszej parafii, podzielonej ze względu na ograniczenia, na małe grupy. Dodatkowa Eucharystia o godz. 16.00 oraz Msze o godz. 17.30 i 19.00. W czasie tych Mszy pierwszeństwo w wejściu do wnętrza świątyni będą mieli kandydaci do bierzmowania, ich świadkowie oraz rodzice.

5. Wszystkie Msze z udziałem Księdza Biskupa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego będą transmitowane.