II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia
11 kwietnia 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, będącą dla naszej wspólnoty dniem wizytacji kanonicznej, wszystkie Msze z udziałem ks. Biskupa będą transmitowane na stronie internetowej i na parafialnym Facebooku.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele. To nabożeństwo również będzie transmitowane.

3. Po południu zostaną dziś odprawione trzy Msze św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania – dodatkowa o godz. 16.00 oraz o godz. 17.30 i 19.00. W czasie tych Eucharystii, ze względu na ograniczenia epidemiczne, do wnętrza kościoła mogą wejść tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie, rodzice oraz rodzina, która zamówiła intencję mszalną. Pozostałych prosimy o uczestnictwo na zewnątrz świątyni.

4. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc materialną jak i modlitewną dla tego naszego wspólnego dzieła. Ze względu na stan epidemii niemożliwe jest na razie przeprowadzenia wiosennej zbiórki ofiar na budowę w blokach. Chętnych do wparcia tego dzieła zachęcamy do przekazywania ofiar na konto parafialne. Serdecznie przy tym dziękujemy za pomoc w utrzymaniu parafii przez datki składane w kościele i przekazywanych przelewami na konto.

5. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30.

6. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane „Biskupiakiem” zaprasza uczniów kończących w tym roku naukę w szkołach podstawowych do zainteresowania się informacjami udostępnianymi w ramach Wirtualnych Dni Otwartych, które rozpoczną się 14 kwietnia i będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebooka. Będzie tam można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2021/22 oraz szczegółowymi informacjami o liceum i poszczególnych klasach.

7. Dziś z racji święta patronalnego Caritas po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.

8. Parafia otrzymała kilka tysięcy darmowych maseczek. Można je zabierać ze stolika pod chórem.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Marianna Zielińska, z ul. Glinianej 2, lat 96, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 3 maja o godz. 19.00.
– śp. Andrzej Augustynowicz, z ul. Rzeckiego 3, lat 53, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 29 maja o godz. 7.30.
– śp. Marian Dudek, z ul. Jaworowskiego 1, lat 69, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 1 maja o godz. 7.00.
– śp. Stanisław Nagnajewicz, z ul. Plażowej 12, lat 82, pogrzeb odbył się Zemborzyce. Msze gregoriańskie w Jego intencji w naszej parafii od 14 kwietnia do 13 maja.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….


PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ
dokonywanej przez ks. bp Józefa Wróbla
w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie w dniu 11.04.2021 r.

7.00 Msza św.

8.25 Ingres do kaplicy (powitanie przed kaplicą, wejście do wnętrza kościoła, modlitwa za Biskupa i parafię)

8.30 Msza św. – krótkie powitanie przez przedstawiciela Rady Duszpasterskiej i proboszcza, sprawozdanie proboszcza o stanie parafii – oprawa liturgiczna Rada Duszpasterska

10.00 Msza św. – uczestniczą przedstawiciele Legionu Maryi, Przyjaciół Oblubieńca, Czcicieli Serca Jezusowego, neokatechumenatu – oprawa liturgiczna neokatechumenat i Przyjaciele Oblubieńca

11.00 Zmiana tajemnic różańcowych i adoracja – spotkanie z kółkami różańcowymi

11.30 Msza św. w intencjach różańcowych – oprawa liturgiczna kółka różańcowe

12.45 Msza św. z udziałem rodzin z Domowego Kościoła, dzieci i harcerek – oprawa liturgiczna harcerki i Domowy Kościół

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (do wnętrza kościoła wchodzą tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie i rodzice)

17.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (do wnętrza kościoła wchodzą tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie, rodzice oraz rodzina która zamówiła intencję mszalną)

19.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (do wnętrza kościoła wchodzą tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie, rodzice oraz rodzina która zamówiła intencję mszalną)