VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – VII Niedziela Wielkanocna
16 maja 2021 r.

1. Powoli okres wielkanocny zmierza ku końcowi. Jutro zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca i Duszpasterstwo Akademickie Politechniki Lubelskiej.

2. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych. W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy na czuwanie modlitewne i Eucharystię o godz. 22.00. Czuwanie poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca i Duszpasterstwo Akademickie Politechniki Lubelskiej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.

4.Studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.

5. W ramach trwającej w całej archidiecezji modlitwy w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy, zwłaszcza członków parafialnego zespołu synodalnego, na modlitwę różańcową o godz. 17.00 a następnie na nabożeństwo majowe i Eucharystię o godz. 18.00 w najbliższy wtorek, 18 maja.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie budowy nowego kościoła oraz za pomoc w utrzymaniu parafii przez datki przekazywane osobiście w kancelarii i przekazywane przelewami na konto.

7. Prasa katolicka – dostępna na stoliku pod chórem.

8. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Ewa Księżopolska, z ul. Letniej 4, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 10 czerwca o godz. 7.30.
– śp. Tomasz Błaziak, z ul. Wapiennej 16a, lat 57, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 8 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Henryk Dudzikowski, z ul. Rzeckiego 4, lat 72, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 14 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Małgorzata Weremko, z ul. Glinianej 17, lat 52, data pogrzebu jeszcze nie ustalona.

 

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….