Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła
30 maja 2021 r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Transmitowana będzie Msza o godz. 9.00. Tradycyjną procesję, podobnie jak w ubiegłym roku, odprawimy na terenie obok kościoła. Rozpocznie się po Mszy o godz. 9.00. Ołtarze zostaną usytuowane na południowej ścianie kaplicy. Między poszczególnymi ołtarzami przechodzić będzie tylko służba liturgiczna i kapłani. Wiernych prosimy o ustawienie się podczas procesji na terenie przyległego terenu zielonego przy zachowaniu rozsądnych odległości miedzy poszczególnymi osobami. Dzięki temu wszyscy będą mieli ołtarze w zasięgu wzroku a jednocześnie zachowamy minimum zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy w tym dniu do jak najliczniejszego udziału w liturgii, co ma szczególne znaczenie po tak długim okresie braku możliwości bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii przez większość wiernych. Prosimy też udekorowanie okien i balkonów znakami religijnymi.

2. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Osoby które pragną wesprzeć budowę naszego nowego kościoła będą to mogły uczynić nabywając cegiełki lub składając swoje ofiary w kopertach co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone dla parafii.

3. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 17.00.

4. W tym tygodniu z racji przygotowań do Bożego Ciała nie będzie środowej Mszy akademickiej.

5. Za tydzień z racji I-szej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00; o godz.11.30 Msza Św. w intencjach różańcowych.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe a od wtorku na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.

7. Msza św. z okazji 10 rocznicy święceń kapłańskich ks. Łukasza oraz 20 rocznicy święceń ks. Marka we wtorek, 1 czerwca o godz. 18.00.

8. W ramach cotygodniowych transmisji niedzielnych Eucharystii z różnych kościołów naszej archidiecezji Msza o godz. 10.00 w najbliższą niedzielę, 6 czerwca będzie transmitowana przez TVP Lublin z naszej świątyni.

9. Prasa katolicka – na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Czesława Adamiak, z ul. Głębokiej 8, lat 87, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 31 maja o godz. 13.00 na cmentarzu Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 1 lipca o godz. 7.30.

Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…