Dziękujemy

Posted on

Po czternastu latach pracy w naszej parafii, decyzją księdza arcybiskupa, ksiądz Marek Sawicki został przeniesiony na urząd wikariusza parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Marka w naszej parafii zostanie odprawiona we wtorek 29 czerwca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Księże Marku, dziękujemy Ci za Twoją ofiarną pracę, otwartość do działania oraz świadectwo wiary, jakim dzieliłeś się z nami każdego dnia. Zawsze miałeś dla nas dobre słowo, każdego obdarowywałeś uśmiechem i otaczałeś opieką duchową. Zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Takiego Cię zapamiętamy.
Dziękujemy Ci, że tak chętnie dzieliłeś się swoją obszerną wiedzą i swoimi talentami. Dziękujemy za opiekę nad dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii, za formację ministrantów oraz dziecięcych i młodzieżowych grup oazowych. W sposób szczególny jesteśmy wdzięczni za ogromny wkład w duchowy rozwój małżeństw skupionych w kręgach Domowego Kościoła. Nie sposób wymienić wszystkie posługi i inicjatywy, które stały się Twoim udziałem, dlatego za wszystkie małe i wielkie gesty składamy wielkie Bóg zapłać. Na dalszej drodze kapłańskiego życia życzymy Ci obfitości darów Ducha Świętego, niesłabnącej radości, odwagi i optymizmu. Niech otaczają Cię życzliwi ludzie a Maryja Niepokalana niech zawsze ma Cię w swojej opiece…

Parafianie

Księdza Marka zastąpi ksiądz Łukasz Głaz, który po ukończeniu studiów specjalistycznych z zakresu teologii moralnej w KUL, w czasie których przebywał i pomagał w naszej wspólnocie w charakterze rezydenta, został ponownie mianowany wikariuszem naszej parafii. Prosimy o modlitwę, zarówno w intencji ks. Marka i ks. Łukasza, by potrafili z zaangażowaniem podjąć nowe obowiązki.