XVI Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła
18 lipca 2021 r.

1. Z racji przypadającego za tydzień, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, w następną niedzielę, 25 lipca poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. 11.30 i 19.00.

2. Również w najbliższą niedzielę po wszystkich mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.

3. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, zwrócił się ze słowami następującego apelu: „Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas.

4. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:
.
– śp. Jerzy Matwiejczuk z ul. Wapiennej 28e, lat 75, msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pogrzeb na cmentarzu w Konopnicy. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 7.30.
– śp. Anna Sadowska z ul. Brzeskiej 9, lat 74, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 19 lipca o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18 sierpnia o godz. 7.30.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…