XVII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła
25 lipca 2021 r.

  1.  Za dwa tygodnie, w piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Jest to czas doznawania szczególnej łaski dla całej wspólnoty parafialnej. W związku z tym, pragnąc dać w tym dniu możliwość uwzględnienia w modlitwie próśb i podziękowań jak najszerszej grupy parafian, Mszę o godz. 11.30 w dzień odpustu odprawimy w intencjach zbiorowych. Intencje można podawać w zakrystii i kancelarii.
  2. Z racji przypadającego dziś, wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców poświęcenie samochodów ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców po mszach o godz. godz. 11.30 i 19.00.
  3. Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja r. dekret o udzieleniu odpustu z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych osobom starszym, chorym, samotnym i niepełnosprawnym uczestniczącym w jednej z Mszy św. odprawianych z tej okazji. Odpust obejmie również tych, którzy ze względów zdrowotnych będą uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Jednocześnie udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia” – odwiedzając samotną osobę starszą.
  4. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska, dostarczającej pracującym na misjach samochody terenowe.
  5. W nawiązaniu do apelu przewodniczącego KEP Abp Stanisława Gądeckiego z ubiegłego tygodnia, dziś odbywa się również zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym przez nawałnice i powodzie w Europie.
  6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.
  7. W ostatnim tygodniu zmarli:
  • śp. Maria Parka z ul. Brzeskiej 7, lat 74, msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pogrzeb na cmentarzu w Krzczonowie. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 30 sierpnia o godz. 7.00,
  • śp. Jan Wołosz z ul. Wapiennej 30 L, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 19 sierpnia o godz. 7.30,
  • śp. Sławomir Pawełczak z ul. Glinianej 12, lat 57, Pogrzeb odbył się w parafii Krężnica Jara. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny zostanie odprawiona 25 sierpnia o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …