XVIII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021 r.

1. W najbliższy piątek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Mszę o godz. 11.30 odprawimy w intencjach zbiorowych – można je zgłaszać w zakrystii. Główna Suma odpustowa w intencji parafii oraz procesja Eucharystyczna o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi słowo Boże ks. Krzysztof Podstawka, proboszcz parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati, dyrektor programowy Radia PLUS Lublin. Dzień odpustu to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.

2. W dzień odpustu po wszystkich Mszach Świętych będą rozprowadzane cegiełki z przeznaczeniem na budowę kościoła. Zgodnie z zapewnieniem prezesa firmy odpowiedzialnej za montaż konstrukcji dachu, prace powinny rozpocząć się w następny poniedziałek, 9 sierpnia. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji by tym razem działanie te przebiegły pomyślnie.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca.
– w czwartek adoracja z modlitwa o powołania o godz. 17.30 i Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– w sobotę adoracja po wieczornej Eucharystii.

4. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim tygodniu zmarli:

◦ śp. Kazimierz Piwoni z ul. Nadbystrzyckiej 90, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 27 sierpnia o godz. 7.30.
◦ śp. Marcin Kłos z ul. Pozytywistów 14a, lat 41, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza będąca darem uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 30 sierpnia o godz. 7.30 oraz msza będąca darem sąsiadów z bloku 2 września o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek