XIX Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła
08 sierpnia 2021 r.

1. W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę wakacyjną czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Po Mszach poświęcenie zbóż, ziół i owoców.

2. Za tydzień w Uroczystość Wniebowzięcia NMP wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przed każdą Mszą Świętą będzie sprzedawać przed kościołem bukieciki ziół i kwiatów, które tradycyjnie święcimy tego dnia. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

3. W dniach 19-22 sierpnia 2021 Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje już IX edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać spotkań formacyjnych, zabaw i uczestniczyć w koncertach. Na tegorocznym SMAL będą obecni dominikanin o. Tomasz Nowak i zespół „NiemaGotu” oraz twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Czas trwania całego wydarzenia to 4 dni. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne dni z noclegiem lub bez. Nocleg odbywa się wyłącznie pod namiotami. Całość wydarzenia odbywać się będzie zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego. Bliższe informacje w kancelarii a także na stronie internetowej www.smal.lublin.pl.

4. Prasa katolicka dostępna przy stoliku przy wyjściu z kościoła.