XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
5 września 2021 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku niedzielnych Mszy Świętych z Eucharystią o godz. 12.45, przewidzianą jako Msza z udziałem dzieci oraz o Mszą godz. 17.30.

2. W środę, 8 września Święto Narodzenia NMP. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00.

3. Zapraszamy na spotkanie świetlicy osób samotnych i starszych w środę o godz. 16.00.

4. Informujemy rodziców dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 19 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. O terminie pierwszego spotkania dla rodziców i dzieci poinformujemy za tydzień.

5. Od jutra rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2022. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. O pierwszym spotkaniu organizacyjnym kandydatów poinformujemy za tydzień. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

6. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy na to spotkanie również innych chłopców z klas III i starszych, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.

7. Za tydzień w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Zachęcamy do śledzenia tych uroczystości w telewizji przypominając jednocześnie, że po zniesieniu w czerwcu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii transmisja nie zastępuje fizycznej obecności na Mszy św. Msze w naszym kościele odbędą się w normalnym, przewidzianym na niedziele porządku.

8. Przypominamy, że z końcem września upływa termin obowiązkowego spisania się w ramach spisu powszechnego. W najbliższym czasie będzie można skorzystać z pomocy w dokonaniu tego, w sali na zapleczu naszej kaplicy. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach 16.30-18.00 dyżurować tam będzie Pani, która umożliwi spisanie się osobom, które miałyby problem z uczynieniem tego przez internet.

9. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w dzisiejszą niedzielę 5 w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszach Świętych we wszystkich kościołach odbywa się kwesta. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Hanna Dziekońska z ul. Letniej 5a, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza będąca darem uczestników pogrzebu 29 września o godz. 7.30.
– śp. Mirosław Cielepa z ul. Zachodniej 1, lat 55, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 6 września o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 28 września o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….