XXIV Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
12 września 2021 r.

1. We wtorek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i oddania szczególnej czci Krzyżowi Chrystusowemu, najważniejszemu chrześcijańskiemu znakowi wiary.

2. Rocznica I-szej Komunii dla dzieci ze Szkoły Muzycznej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 września o godz. 12.45. Próba i spowiedź dzieci w środę o godz. 16.00. Rocznica I-szej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 za dwa tygodnie, w niedzielę 26 września.

3. Przypominamy rodzicom dzieci, które w bieżącym roku szkolnym przystąpią do I-szej Spowiedzi i Komunii, że najpóźniej do 19 września mają zadecydować o miejscu, gdzie ma to nastąpić, czy w parafii zamieszkania czy w parafii, gdzie znajduje się szkoła. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci za tydzień, w niedzielę 19 września po Mszy o godz. 12.45.

4. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2022. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w piątek, 24 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

5. Przypominamy, że z końcem września upływa termin obowiązkowego spisania się w ramach spisu powszechnego. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać z pomocy w dokonaniu tego, w sali na zapleczu naszej kaplicy. W godzinach 16.30-18.00 dyżurować tam będzie Pani, która umożliwi spisanie się osobom, które miałyby problem z uczynieniem tego przez internet. Odmowa uczestniczenia w spisie grozi grzywną do 5 tys. zł.

6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Teresa Kornacka z ul. Glinianej 29, lat 78, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 14 września o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza widziana jako dar uczestników pogrzebu 8 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek…