XXV Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła
19 września 2021 r.

1. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021. Dotyczą one uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej pobierając stosowny druk zgłoszeniowy. Spotkanie organizacyjne kandydatów obędzie się w najbliższy piątek, 24 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na pierwszym spotkaniu, na które zapraszamy też rodziców. Miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

2. Rocznica I-szej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 września o godz. 12.45. Próba i spowiedź dzieci w środę o godz. 16.00.

3. 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.

4. Prasa katolicka dostępna przy stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Leontyna Barwińska z ul. Rzeckiego 4, lat 95, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 10 października o godz. 8.30.
– śp. Henryk Facon z ul. Brzeskiej 4, lat 81, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 21 września o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 października o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich zbawienie: Wieczny odpoczynek….