XXVI Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
26 września 2021 r.

1. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

2. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 a o 11.30 Msza święta w intencjach różańcowych.

3. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w oazach wakacyjnych oraz inne chętne do pogłębiania swej przyjaźni z Bogiem w grupie rówieśników i przyjaciół.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy od godz. 16.00, o godz. 16.30 dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci.

5. Drużyna harcerek działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkie chętne dziewczynki w wieku 9-12 lat do nowo powstałej Gromady Wilczków, a dziewczynki w wieku 13-17 lat do Drużyny Harcerskiej. Informacje o Gromadzie i Drużynie wywieszone są w gablocie przed kościołem.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana w na ulicach miast będzie odmówiona w najbliższy wtorek, 28 września. Modlitwę poprowadzi na naszej parafii Legion Maryi. Spotkanie dla chętnych przed kościołem o godz. 14.50.

7. W ostatnim tygodniu został praktyczne ukończony dach kaplicy naszego nowo budującego się kościoła. Na dach na nawie głównej będziemy musieli niestety jeszcze poczekać. Błędy popełnione przez firmę odpowiedzialna za jego wykonanie wymagają przynajmniej miesiąca czasu na ich poprawienie. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji. Od następnej niedzieli pragniemy rozpocząć kolejną zbiórkę ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że przed początkiem pandemii były cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto.

8. Za tydzień taca na potrzeby Seminarium Duchownego.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Antoni Kowalski z ul. Glinianej 5, lat 90, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 19 października o godz. 7.30.

Polećmy Go i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…