XXVII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
3 października 2021 r.

1. Następna niedziela, przypadająca 10 października, to tzw. niedziela papieska obchodzona w tym roku przez Kościół w Polsce pod hasłem: Nie lękajcie się. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka, wyrazimy przez zbiórkę ofiar na ulicach i przed świątyniami na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.30.

3. W środę, 6 października odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej. W najbliższa niedzielę z tej racji zostanie odprawiona o godz. 17.30 w naszej kaplicy Msza Święta w intencji środowiska Politechniki.

4. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30. Zapraszamy na nią zwłaszcza studentów pierwszego roku. Lektorów zachęcamy do służby przy ołtarzu, a chętnych do śpiewania w scholi prosimy o przybycie pół godziny wcześniej do zakrystii.

5. Przypominamy, że aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne zobowiązują nas nadal, w sytuacji gdy nie możemy zachować odpowiedniego dystansu miedzy poszczególnymi osobami, do używania we wnętrzu świątyni maseczek zakrywających usta i nos. Prosimy też, w imię miłości bliźniego, o uszanowanie zasady, wedle której osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze do kapłana stojącego na wprost drzwi do zakrystii.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że w okresie prze początkiem pandemii były cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto.

7. Przed kościołem odbywa się kolejna zbiórka makulatury. Kontener na papier stoi przed kaplicą.

8. W poniedziałek, 4 października odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Kapucynów na Poczekajce. A w najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Latyczowskiej w parafii Matki Bożej Różańcowej na Czubach przy ul. Bursztynowej.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Bernardyna Król z ul. Brzeskiej 5, lat 88, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 4 października o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 października o godz. 7.30.
– śp. Tadeusz Stasiak z ul. Nadbystrzyckiej 20Ł, lat 91, pogrzeb odbędzie się w środę, 6 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako darem uczestników pogrzebu 30 października o godz. 7.00.

Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek