XXVIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela, to jak wiemy, tzw. niedziela papieska obchodzona przez Kościół w Polsce pod hasłem: Nie lękajcie się. Oprócz modlitewnej pamięci, naszą wdzięczność za osobę Wielkiego Rodaka wyrażamy przez zbiórkę ofiar przed świątynią na Fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, stanowiący żywy pomnik papieski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

3. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.

4. W najbliższym czasie przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Msza z okazji imienin ks. Łukasza w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.

5. Za tydzień tzw. niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji.

6. W kontekście trwającego października, szczególnego miesiąca modlitwy różańcowej, zapraszamy rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

7. Od następnej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza obędzie się za tydzień po ostatniej Mszy św. czyli o godz. 20.00. Następne we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

8. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty..

9. Prasa katolicka dostępna na stoliku przy z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Mirosława Lewicka, z ul. Rzeckiego 4, lat 70, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca jako darem uczestników pogrzebu 31 października o godz. 10.00.
– śp. Krystyna Lisiecka, z ul. Muzycznej 3, lat 84, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 11 października o godz. 13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 10 listopada o godz. 7.30.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek