XXIX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

2. W piątek, 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to zarazem dzień imienin ks. Kordiana. Msza w jego intencji o godz. 18.00.

3. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.

4. Ponawiamy zaproszenie do rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Róże Różańcowe Rodziców to wspólnoty modlitwy dwudziestu małżeństw lub osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę różańca w intencji swoich dzieci modląc się o ich święte życie i potrzebne im łaski. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

5. Ponawiamy prośbę o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty.

6. W środę Msza Święta dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego PL o godz. 19.30.

7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza obędzie się dziś po ostatniej Mszy św. czyli o godz. 20.00. Następne we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników lecznictwa oraz farmaceutów na Mszę św. z okazji święta św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, którą odprawi w najbliższy poniedziałek, 18 października o godz. 18.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Staszica 16a ks. bp Józef Wróbel.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty:
– śp. Czesława Banach ul. Brzeskiej 2, lat 75, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 8.30.
– śp. Wanda Walczyk, z ul. Glinianej 2, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 7 listopada o godz. 12.45.
– śp. Krystyna Bielec, z ul. Zana 50, lat 80, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 18 października o godz. 8.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 listopada o godz. 7.30
Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…