XXX Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła
24 października 2021 r.

1. W związku z sytuacją epidemiczną przypominamy o obowiązku zakładania maseczek we wnętrzu świątyni. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą jako pierwsze do kapłana stojącego na wprost drzwi do zakrystii.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.

3. Przy drzwiach wyłożone są kartki wypominkowe. Po czytelnym wypełnieniu imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie, prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii.

4. Przypominamy że w naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się we wtorek i czwartek o godz. 19.00 w kościele.

5. Ponawiamy prośbę o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze spora liczba bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

6. Fundacja Dwanaście Kroków rozpoczyna nabór na warsztaty terapeutyczno-rozwojowe, których celem jest pogłębienie rozwoju psycho-duchowego w oparciu o pracę w małych grupach. Oferta skierowana jest do osób potrzebujących wsparcia psychicznego, będących w kryzysach, borykających się z uzależnieniem w rodzinie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Ryszard Kalicki ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 80, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 14 listopada o godz. 10.00.
– śp. Dariusz Zalewski, z ul. Głębokiej 8, lat 62, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 26 października o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 19 listopada o godz. 7.30

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…