XXXII Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXXII Niedziela Zwykła
7 listopada 2021 r.

1. W czwartek, 11 listopada przypada nasze narodowe święto – Dzień Niepodległości. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Zachęcamy również do dekorowania naszych domów flagami narodowymi w tak ważny dla naszej tożsamości narodowej dzień.

2. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.30, w dni zwykłe o godz. 17.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się do końca miesiąca.

3. Przypominamy że w naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się we wtorek i czwartek o godz. 19.00 w kościele.

4. Z racji dnia wolnego w czwartek nie będzie w tym tygodniu środowej mszy akademickiej.

5. Ponawiamy prośbę o pomoc w przeprowadzeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze około jedna trzecia bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii. W tym tygodniu planowana jest kolejna, miejmy nadzieję że tym razem skuteczna, próba montażu konstrukcji dachu. Bardzo prosimy o gorącą modlitwę w tej intencji.

6. Po Mszy przed kościołem zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji organizowanej przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz chrześcijan w krajach, gdzie są prześladowani. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla bezdomnych.

7. W związku ze znacznym wzrostem liczby zgonów i wynikającą z tego koniecznością, często długiego oczekiwania na wolny termin pogrzebu, przypominamy, że Msze pogrzebowe mogą odbywać się też w naszym kościele bez konieczności korzystania z kaplic cmentarnych. W tym momencie pierwsze wolne terminy w kaplicy na Majdanku są za 10 dni.

8. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty:

– śp. Dorota Kawiak z ul. Nadbystrzyckiej 16k, lat 60, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 10 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 9 grudnia o godz. 6.15.

Polećmy jej i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…