XXIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
14 listopada 2021 r.

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 7.00 poświęcimy opłatki wigilijne. i dopiero wtedy będą one roznoszone po domach. Będziemy o to, wzorem poprzednich lat, prosić przedstawicieli mieszkańców poszczególnych bloków, zaopatrzonych w zaświadczenia z parafii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na trwającą budowę nowego kościoła.

2. Ponawiamy prośbę o pomoc w dokończeniu jesiennej zbiórki ofiar na trwającą budowę nowej świątyni. Pozostała jeszcze grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia kwesty. Chętnych do pomocy zapraszamy do kancelarii.

3. Trwają prace przy montażu konstrukcji dachu nowego kościoła. Nadal prosimy o modlitwę o pomyślne ich zakończenie.

4. Nabożeństwo wypominkowe odprawiamy w niedzielę o 18.30 a w dni zwykłe o godz. 17.30. Nadal można przynosić kartki z imionami zmarłych, za których będziemy modlić się w listopadzie.

5. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

6. Z racji przypadającego w najbliższych dniach wspomnienia liturgicznego błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchi, beatyfikowanych wspólnie jako małżeństwo przez św. Jana Pawła II, za tydzień chcemy na Mszy św. o godz. 10.00 przeprowadzić odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy by małżeństwa na tę Eucharystię przyszły wspólnie i w miarę możliwości z dziećmi.

7. W związku ze znacznym wzrostem liczby zgonów i wynikającą z tego koniecznością, często długiego oczekiwania na wolny termin pogrzebu, przypominamy, że Msze pogrzebowe mogą odbywać się też w naszym kościele bez konieczności korzystania z kaplic cmentarnych.

8. Po Mszy przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla bezdomnych. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla migrantów.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Marek Buczek z ul. Nadbystrzyckiej 24c, lat 64, Msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pogrzeb na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci 13 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Krystyna Krak z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 72, Pogrzeb odbył się parafii Kawęczyn.
– śp. Józefa Lewandowska z ul. Wapiennej 34b, lat 93, pogrzeb odbędzie w środę, 17 listopada o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Jadwiga Suchodolska z ul. Zachodniej 1, lat 87, mama ks. Henryka Suchodolskiego. Pogrzeb odbędzie się parafii Świerże w środę, 17 listopada o godz. 11.00. W tym samym dniu odprawimy w naszej parafii Mszę w Jej intencji o godz. 18.00.
– śp. Pelagia Sikora z ul. Głębokiej 8, lat 90, pogrzeb odbędzie w piątek, 19 listopada o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej.
– śp. Krystyna Białek z ul. Brzeskiej 9, lat 73, Msza pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 20 listopada o godz. 10.00 a pogrzeb na cmentarzu na Majdanku.
– śp. Elżbieta Nadolna z ul. Pozytywistów 7, lat 77, pogrzeb odbędzie w następny poniedziałek, 22 listopada o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 2 grudnia o godz. 7.30.
– śp. Helena Zagrodniczek z ul. Żniwnej 11, lat 90, pogrzeb odbędzie w następną środę, 24 listopada o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 6 grudnia o godz. 7.00.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…