I Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczęty dzisiejszą niedzielą Adwent uświadamia nam potrzebę nieustannej gotowości na powtórne przyjście Chrystusa oraz zachęca do przeżywania czasu w duchu radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Szczególną Patronką w tym okresie staje się Najświętsza Maryja Panna. Ku jej czci Kościół sprawuje specjalną Mszę wotywną tradycyjnie nazywaną roratnią. Na Roraty zapraszamy codziennie, w dni zwykłe o godz. 6.15. W związku z tym rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na roraty prosimy zabierać świece, w miarę możliwości odpowiednio zabezpieczone przed kapaniem wosku by nie brudzić ławek ani posadzki.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek miesiąca i pierwsza Sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17.30 oraz Msza o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00, w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. o 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– w sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostało jeszcze ponad trzy czwarte bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

4. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele polskim rozpoczęło się po raz kolejny Wigilijne Dzieło Pomocy – Gwiazdka Nadziei. Oprócz zbiórki ofiar do puszki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła pod chórem, Zespół Charytatywny w następną niedzielę rozprowadzać będzie świece Caritas. W imieniu zespołu charytatywnego prosimy też o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej.

5. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

6. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek 17 grudnia oraz dzieci, które miałyby zostać ochrzczone w święta.

7. W związku z sytuacją epidemiczną, tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku odbędzie się u rodzin, które bezpośrednio na nią zaproszą. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie gotowości przyjęcia duszpasterzy już teraz. Można to uczynić w kancelarii osobiście lub telefonicznie w niedzielę miedzy Mszami i w dni zwykłe w godzinach 16.30-18.00. Osoby roznoszące opłatek prosimy by przekazywały tę informację sąsiadom. Przy zgłaszaniu, oprócz adresu, prosimy o podawanie numeru telefonu oraz ewentualnej możliwości przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych.

8. Ponawiamy zaproszenie do rodziców pragnących modlić się za wstawiennictwem Maryi w intencji swoich dzieci do włączenia się w kolejną już w naszej parafii, Różę Różańcową Rodziców. Szczegółowe informacje dostępne są na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy telefonicznie pod podanymi na ulotkach numerami telefonów oraz drogą mailową.

9. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Barbara Żurkowska z ul. Brzeskiej 9, lat 76, Msza pogrzebowa odbyła się w naszym kościele a pogrzeb na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci 30 grudnia o godz. 7.30.
– śp. Marek Kańczugowski z ul. Pozytywistów 14, lat 74, Msza pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 30 listopada o godz. 10.00 a pogrzeb na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 31 grudnia o godz. 7.00.
– śp. Marianna Popławska z ul. Glinianej 12, lat 74, pogrzeb odbędzie się w piątek, 3 grudnia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po pogrzebie przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 stycznia o godz. 7.30.
– śp. Krystyna Witkowska-Trochimiuk z ul. Zachodniej 1, lat 88, pogrzeb odbędzie się w następną środę, 8 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 grudnia o godz. 7.30.
Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...