II Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
05 grudnia 2021 r.

1. W środę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.15, 7.00, 9.00 16.30 i 18.00. Przypominamy, że od wielu lat w ten dzień, nasza wspólnota parafialna włącza się w ogólnopolskie dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informatory z deklaracjami dostępne przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą o godz. 6.15 lub 18.00, zabierając również świece.

2. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe Poprowadzi je, ks. dr Wojciech Rebeta, ojciec duchowny w naszym Seminarium. Rekolekcje będą trwały trzy dni, do wtorku włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych i studentów o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.30 i 19.00. O godz. 12.45 Msza z nauką dla dzieci. Spowiedź będzie trwała przez wszystkie dni rekolekcyjne. Z sakramentu pokuty można też skorzystać wcześniej. Spowiadamy codziennie podczas wszystkich Mszy świętych.

3. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza wigilijne świece Caritas. Można też nabyć kartki i ozdoby świąteczne. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze około jedna trzecia bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

5. Dziękujemy za ofiary w ramach jesiennej zbiórki na budowę kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, który podjęli trud prowadzenia kwesty. Ofiary gotówkowe dały kwotę 89.772 zł, na konto w okresie trwania zbiórki wpłynęło 28.273 zł. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary indywidualne na konto i w gotówce poza okresem prowadzenia zbiórek.

6. Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną, tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku odbędzie się u rodzin, które bezpośrednio na nią zaproszą. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie gotowości przyjęcia duszpasterzy już teraz. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową dostępną na stoliku pod chórem i wrzucając ją do stojącej obok skrzynki, przez wypełnienie stosownego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na parafialnej stronie internetowej albo też osobiście lub telefonicznie w kancelarii w niedzielę między mszami i w dni zwykłe w godzinach 16.30-18.00. Osoby roznoszące opłatek prosimy by przekazywały tę informację sąsiadom. Przy zgłaszaniu, oprócz adresu, prosimy o podawanie numeru telefonu oraz ewentualnej możliwości przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych.

Link do formularza: https://przemienienie.kuria.lublin.pl/wizyta-duszpasterska-2021/

7. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w następny piątek, 17 grudnia.

8. Wszystkich studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

9. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Rosji, na Ukrainie i krajach Azji Środkowej.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła. Od grudnia wzrosła cena tygodnika Niedziela i obecnie wynosi 8 zł.

11. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Stefania Wesołowska z ul. Głębokiej 8, lat 90. Pogrzeb odbył się w parafii Kamionka. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 31 grudnia o godz. 7.30.
– śp. Grażyna Łucjan z ul. Pozytywistów 3, lat 84, pogrzeb odbędzie się w piątek, 10 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 8 stycznia o godz. 7.30.
Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…