III Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
12 grudnia 2021 r.

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek dorosłych zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 16.30 Msza i nauka dla dzieci, o godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi i korzystanie z większej ilości spowiedników w dniach rekolekcji. W związku z rekolekcjami roraty w poniedziałek i wtorek będą o godz. 7.00, w pozostałe dni zapraszamy jak zwykle o godz. 6.15. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na naszej stronie internetowej oraz profilu facebookowym w niedzielę o 11.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00.

2. Przypominamy o zgłaszaniu chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 17 grudnia.

3. Od czwartku codziennie śpiewać będziemy Nowennę do Bożego Narodzenia. W dni zwykłe po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 17.30.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w roznoszenie opłatków. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii.

5. Przed kościołem są jeszcze dostępne wigilijne świece Caritas. Prosimy również o dary rzeczowe i ofiary, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary znajduje się przed obrazem Matki Bożej. Prosimy darów nie pozostawiać w przedsionku.

6. W najbliższą niedzielę, 19 grudnia przed kościołem wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz pierniczków własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła parafialnego, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

7. Msza Św. za ofiary represji komunistycznych, zwłaszcza ze środowiska Politechniki Lubelskiej, z okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, odprawimy w najbliższy poniedziałek, o godz. 18.00.

8. Ze względu na wchodzące w życie w środę, 15 grudnia, nowe zarządzenia sanitarne związane sytuacją epidemiczną, prosimy w miarę możliwości, by przychodząc na Msze niedzielne i świąteczne mieć przy sobie zaświadczenia o szczepieniu.

9. Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną, tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku odbędzie się u rodzin, które bezpośrednio na nią zaproszą. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie gotowości przyjęcia duszpasterzy już teraz. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową dostępną na stoliku pod chórem i wrzucając ją do stojącej obok skrzynki, przez wypełnienie stosownego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na parafialnej stronie internetowej lub też osobiście albo telefonicznie w kancelarii. Przy zgłaszaniu, oprócz adresu, prosimy o podawanie numeru telefonu oraz ewentualnej możliwości przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych.

10. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę Świętą w środę o godz. 19.30.

11. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

12. W ostatnim tygodniu zmarli:
– śp. Alina Buczek z ul. Glinianej 23, lat 81, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 9 stycznia o godz. 8.30.
– śp. Jakub Rupniewski, który kiedyś mieszkał przy ul. Narutowicza 76, lat 21, Msza pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 11.00 a pogrzeb na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 13 stycznia o godz. 7.00.
– śp. Tadeusz Konecko z ul. Brzeskiej 9, lat 73, pogrzeb odbędzie się w następny poniedziałek, 20 grudnia o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza Św. w miesiąc po śmierci, przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 6 stycznia o godz. 6.30.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….