IV Niedziela Adwentu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
19 grudnia 2021 r.

1. W kancelarii dostępne są opłatki wigilijne. Można je otrzymywać codziennie w godzinach pracy kancelarii oraz przed i po Mszach. Pozostała jeszcze pewna grupa bloków i ulic, z których nikt się nie zgłosił. Zapraszamy osoby chętne do pomocy do zakrystii. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane przy tej okazji a przeznaczone na trwającą budowę nowego kościoła.

2. Przed kościołem wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje kiermasz pierniczków własnego wypieku. Dochód ze sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na budowę naszego kościoła parafialnego, a w połowie na potrzeby i cele wspólnoty.

3. W piątek Wigilia. Rano o godz. 6.15 odprawimy ostatnią Mszę świętą roratnią za naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza tych z ostatniego roku, których zabraknie przy wilijnym stole. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po zmroku zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu tekstu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i śpiewem kolędy.

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką. Ze względu na stan epidemii oraz ograniczenia liczby ilości wiernych w świątyni odprawimy w tym roku dwie Msze święte w nocy. Na pierwszą o godz. 22.30 zapraszamy osoby starsze a o godz. 24.00 młodszych. Mszę o 22.30 poprzedzimy ostatnim nabożeństwem Nowenny do Dzieciątka Jezus o godz. 22.15. Transmitować będziemy obie nocne Eucharystie.

5. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudnia. Wieczorem będzie tylko jedna Msza o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 17.30. Podobnie będzie w drugi dzień świąt czyli niedzielę Świętej Rodziny. Transmitowane będą Msze o godz. 11.30

6. Najbliższa niedziela obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach udzielimy uroczystego błogosławieństwa rodzinom. Zachęcamy by tego dnia przychodzić na Eucharystię wspólnie.

7. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki będą wydawane w środę, 22 grudnia w godz. 15.00 –18.00.

8. Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną, tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku odbędzie się tylko u rodzin, które bezpośrednio na nią zaproszą. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie gotowości przyjęcia duszpasterzy do najbliższej środy. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową dostępną na stoliku pod chórem i wrzucając ją do stojącej obok skrzynki, przez wypełnienie stosownego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na parafialnej stronie internetowej lub też osobiście i telefonicznie w kancelarii. Przy zgłaszaniu, oprócz adresu, prosimy o podawanie numeru telefonu oraz ewentualnej możliwości przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych.

9. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarły:
– śp. Grażyna Górniewicz z ul. Zachodniej 1, lat 63, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 13.00 Czerniejowie. Msza miesiąc po śmierci przewidziana zamówiona przez rodzinę 16 stycznia o godz. 12.45.
– śp. Amelia Brześcińska z ul. Glinianej 2, lat 95, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 14 stycznia o godz. 7.30.
– śp. Rozalia Jabłońska z ul. Zana 52, lat 86, pogrzeb odbędzie we wtorek, 21 grudnia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 5 lutego o godz. 18.00.
– śp. Janina Skoczylas z ul. Glinianej 25, lat 80, pogrzeb odbędzie w środę, 22 grudnia o godz. 14.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 15 stycznia o godz. 7.30.
– śp. Wiesława Siejak-Onyszkiewicz z ul. Glinianej 25, lat 75, pogrzeb odbędzie w czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 17 stycznia o godz. 7.00.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….