I Niedziela po Bożym Narodzeniu – święto Świętej Rodziny

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Pierwsza Niedziela po Bożym Narodzeniu – święto Świętej Rodziny
26 grudnia 2021 r.

1. W poniedziałek, 27 grudnia Uroczystość św. Jana Ewangelisty. Msze o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy poświęcenie i rozdanie wina.

2. W piątek, 31 grudnia na zakończenie starego roku zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne ze śpiewem Suplikacji oraz Te Deum. Dziękować będziemy w trakcie niego za wszelkie łaski, których doświadczyliśmy w życiu osobistym oraz w wymiarze naszej wspólnoty parafialnej, m.in. za 39 dzieci ochrzczonych w naszej świątyni, grupę ponad 60 dzieci, które tu przyjęły I-szą Komunię, 39 młodych osób, które przyjęły sakrament bierzmowania, 10 małżeństw sakramentalnych zawartych przed tym ołtarzem. Modlić się będziemy również za 130 zmarłych, z których 117 osób pochowaliśmy na lubelskich cmentarzach i 13 osób, których pogrzeby odbyły się poza Lublinem.

3. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br.

4. W sobotę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem początek Nowego Roku. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.

5. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00. O godz. 11.30 Msza Święta w intencjach różańcowych.

6. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupując świece Caritas, przynosząc dary rzeczowe i składając ofiary umożliwili zorganizowanie pomocy świątecznej dla ubogich rodzin. Paczki otrzymało 40 rodzin. Szczególne podziękowania składamy Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie paczek żywnościowych.

7. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali podczas przygotowań dekoracji świątecznych. W sposób szczególny Pani Alinie Lenart, Pani Magdalenie Kęsy, Panu Kościelnemu, członkom wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca oraz ministrantom.

8. Jak już informowaliśmy, w związku z zagrożeniem epidemicznym tradycyjna wizyta duszpasterska odbędzie się w tym roku w naszej archidiecezji tylko u rodzin, które bezpośrednio na nią zaprosiły. Chęć przyjęcia duszpasterzy w naszej parafii zgłosiło 480 rodzin. Zapraszających odwiedzimy w następującym porządku:
– poniedziałek, 27 grudnia ulice: Pozytywistów, Kredowa, Wigilijna i Pielgrzymia
– wtorek, 28 grudnia ulice: Brzeskiej, Rzeckiego, Poprzeczna, Lasockiego, Pszenna, Słoneczna, Chmielewskiego, Siewna, Sowińskiego i Żniwna
– środa, 29 grudnia ulice: Nadbystrzycka – bloki od nr 11 do 39, Muzyczna, Głęboka i Boczna Siewnej
– czwartek, 30 grudnia ulice: Gliniana, Zana i Nowomiejska
– piątek, 31 grudnia ulice: Nadbystrzycka – domy jednorodzinne, Plażowa i Wapienna
– poniedziałek, 3 stycznia ulice: Nadbystrzycka – bloki od nr 72 do 103, Jaworowskiego
– wtorek, 4 stycznia ulica Zachodnia
– środa, 5 stycznia rodziny, które w międzyczasie zgłoszą chęć przyjęcia wizyty.

Część rodzin, które wyraziły gotowość przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych, zechcemy odwiedzić o tej właśnie porze. Zostaną one powiadomione SMS-sami lub telefonicznie. Pozostałych będziemy odwiedzać popołudniu od godz. 16.00. W Sylwestra, 31 grudnia kolędę na ul. Wapiennej, Plażowej i w domach jednorodzinnych przy ul. Nadbystrzyckiej rozpoczniemy od. godz. 9.30. Po zakończeniu wizyt indywidualnych, pragniemy wzorem ubiegłego roku, według ustalonego porządku, zapraszać odwiedzonych oraz wszystkich innych na wieczorne Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic. Program tych Mszy zostanie podany w późniejszym czasie.

9. Prasa katolicka. Podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego – dołączona pierwszą z serii płyt z nagraniem audio całej Biblii oraz Niedziela z dołączonym modlitewnikiem. Oba tygodniki w cenie 10 zł.

10. W ostatnim tygodniu zmarła:
– śp. Jadwiga Czekierda z ul. Nadbystrzyckiej 97, lat 76, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 13.00 w Piaskach. Msza miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 22 stycznia o godz. 7.30.