II Niedziela po Bożym Narodzeniu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela po Bożym Narodzeniu
2 stycznia 2022 r.

1. W czwartek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.45, 17.30 i 19.00. Taca z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby misji. W tym dniu kazania głosić będą w naszej świątyni Ojcowie Biali Misjonarze Afryki. Po Mszach świętych, w ramach kiermaszu misyjnego, będzie można nabyć m.in. misyjną kawę z Etiopii. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na budowę studni w afrykańskim kraju Malawi.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy Piątek miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci.

3. Spotkanie opłatkowe rodzin należących do Domowego Kościoła w czwartek, 6 stycznia (uroczystość Trzech Króli) o godz. 16.00 w domu parafialnym.

4. Przypominamy że, w związku z zagrożeniem epidemicznym tradycyjna wizyta duszpasterska odbywa się w tym roku w naszej archidiecezji tylko u rodzin, które bezpośrednio na nią zaprosiły. Chęć przyjęcia duszpasterzy w naszej parafii zgłosiło ponad 500 rodzin. Zapraszających odwiedzimy w tym tygodniu w następującym porządku:
– poniedziałek, 3 stycznia ulice: Nadbystrzycka – bloki od nr 72 do 103, Jaworowskiego
– wtorek, 4 stycznia ulica Zachodnia i Letnia
– środa, 5 stycznia rodziny, które w międzyczasie zgłoszą chęć przyjęcia wizyty

Część rodzin, które wyraziły gotowość przyjęcia wizyty w godzinach przedpołudniowych, zechcemy odwiedzić o tej właśnie porze. Zostaną one powiadomione SMS-sami lub telefonicznie. Pozostałych, już bez specjalnego zawiadamiania, będziemy odwiedzać popołudniu od godz. 16.00. Po zakończeniu wizyt indywidualnych, pragniemy wzorem ubiegłego roku, według ustalonego porządku, zapraszać odwiedzonych oraz wszystkich innych na wieczorne Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic. Program tych Mszy zostanie podany za tydzień.

5. Z tydzień zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu uczniów ze Szkoły Muzycznej. Muzycy zagrają i zaśpiewają na Eucharystiach o godz. 17.30 i 19.00 a między Mszami będzie można posłuchać koncertu.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła przy okazji opłatka w wysokości 64.430 zł. Dziękujemy również za wszelkie inne ofiary składane na tacę, przynoszone do kancelarii i przelewane na konto, pozwalające na bieżące utrzymanie parafii oraz kontynuowanie prac budowlanych.

7. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Stanisław Wrona z ul. Sowińskiego 44, lat 92, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci, będąca darem uczestników pogrzebu 27 stycznia o godz. 7.30.
– śp. Jerzy Kisielewicz, ostatnio zamieszkały w Warszawie, lat 81. Pogrzeb odbędzie się w środę, 5 stycznia o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 27 stycznia o godz. 18.00.
– śp. Zenon Czubacki z ul. Nadbystrzyckiej 30e, lat 80. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 10 stycznia. Msza święta pogrzebowa o godz. 12.00 w naszym kościele a następnie pochówek na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 28 stycznia o godz. 18.00.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….