Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego
9 stycznia 2022 r.

1. Kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie planują ślub rozpocznie się w niedzielę 23 stycznia po Mszy o godz. 19.00. W kursie, który będzie jedynym w tym roku, udział mogą brać zarówno parafianie jak i studenci.

2. Studentów zapraszamy na Mszę Świętą akademicką w środę, o godz. 19.30.

3. W tym roku w związku z zagrożeniem epidemicznym tradycyjna wizyta duszpasterska odbywała się w naszej archidiecezji i parafii tylko u rodzin, które na nią bezpośrednio zaprosiły. Zakończyliśmy ją w ubiegłym tygodniu odwiedzając 620 rodzin co stanowi ponad jedna czwartą odwiedzanych w ubiegłych latach. W najbliższym tygodniu pragniemy w sposób szczególny modlić się za wszystkie rodziny, zarówno odwiedzone jak i te, u których kolęda się nie odbyła. Każdego dnia według ustalonego porządku będziemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.
– poniedziałek, 10 stycznia ulice: Brzeskiej, Pozytywistów i Rzeckiego,
– wtorek, 11 stycznia ulice: Wapienna, Wigilijna, Kredowa i Pielgrzymia,
– środa, 12 stycznia ulice: Nadbystrzycka, Muzyczna i Plażowa,
– czwartek, 13 stycznia ulice: Nowomiejska, Zachodnia, Zana,
– piątek, 14 stycznia ulice: Słoneczna, Pszenna, Letnia, Poprzeczna, Żniwna, Siewna, Chmielewskiego, Sowińskiego, Lasockiego, Jaworowskiego i Wyczółkowskiego,
– sobota, 15 stycznia ulice: Gliniana, Głęboka i Boczna Siewnej.

W wyznaczone dni zapraszamy mieszkańców z wymienionych ulic na Eucharystię do kościoła. Na zakończenie każdej Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa oraz święcić wodę do pokropienia domów, które nie zostały odwiedzone. Wodę do poświęcenia prosimy przynosić we własnych naczyniach. Będzie też można zabrać z kościoła obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu.

4. Odwiedzonym rodzinom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za przekazywane podczas kolędy ofiary na budowę nowego kościoła. Inni, którzy chcieliby to uczynić, mogą to zrobić podczas Mszy w intencji ich ulicy wrzucając na tacę ofiary w podpisanej kopercie lub przelać je na konto parafii.

5. Ojcowie Biali serdecznie dziękują osobom, które wzięły udział w kiermaszu misyjnym. Z zebranych ponad 10.000 zł. 6500 zł zostało przekazane na budowę studni w Malawi a pozostałe 4000 zł na wyprawki szkolne dla dzieci przebywających w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lusace w Zambii.

6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła. Do Gościa Niedzielnego dołączone pudełko na płyty z nagraniem Biblii oraz kartka z kalendarium ukazywania się kolejnych płyt, z których pierwsza była dostępna z numerem świątecznym Gościa.

7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Zofia Tomasik z ul. Letniej 4, lat 91, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 10 stycznia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 2 lutego o godz. 18.00.
– śp. Zofia Gryta z ul. Plażowej 6, lat 100, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 10 stycznia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 stycznia o godz. 10.00.
– śp. Mirosław Hołod z ul. Plażowej 6, lat 62, pogrzeb odbędzie w poniedziałek, 10 stycznia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 30 stycznia o godz. 10.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…