III Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła
23 stycznia 2022 r.

1. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które nas zaprosiły z wizytą duszpasterską do swoich domów oraz tym, którzy uczestniczyli we Mszach kolędowych w kościele. Szczególne podziękowania składamy za przekazywane przy tej okazji ofiary na budowę nowego kościoła. W gotówce dało to kwotę 70.460 zł a na konto w okresie poświątecznym wpłynęło 17.390 zł. W grudniu parafia za wykonane w ostaniem czasie prace budowlane zapłaciła ponad 970.000 zł., dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdy dar złożony na budowę.

2. Studentów zapraszamy na Mszę Świętą akademicką w środę, o godz. 19.30.

3. Przypominamy, że kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie planują ślub rozpocznie się w dziś po mszy o godz. 19.00. Spotkania będą odbywały się w domu parafialnym przy ul. Nowomiejskiej. W kursie, który będzie jedynym w tym roku, mogą brać udział zarówno parafianie jak i studenci.

4. We wtorek, 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła. Odpust w sąsiedniej, macierzystej dla nas parafii przy ul. Bernardyńskiej.

5. Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz chorych na trąd.

6. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty:

– śp. Janusz Stróżak z ul. Zachodniej 4, lat. 63, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 stycznia o godz. 8.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 10 lutego o godz. 7.30.
– śp. Alfreda Trus z ul. Glinianej 25, lat. 81, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 stycznia o godz.12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 13 lutego o godz. 12.45.
– śp. Barbara Kusowska z ul. Głębokiej 8, lat. 72, pogrzeb odbędzie się w piątek, 28 stycznia o godz.13.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 28 lutego o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…