VIII Niedziela Zwykła

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła
27 lutego 2022 r.

1. W najbliższym tygodniu, 2 marca, w Środę zwaną Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, przypominający nam o potrzebie nieustannego nawracania się. Drogami do przemiany życia mogą być nasze postanowienia w zakresie: wyrzeczeń (post), większego otwarcie na drugiego człowieka (jałmużna) i pogłębionej modlitwy. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Papież prosi, by w całym Kościele ten post był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie. Przez cały okres Postu nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.30, oraz Gorzkich Żali w tym tygodniu w środę i czwartek o godz.17.30 i w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i ofiarowania modlitwy w intencji pokoju i cierpiącego narodu ukraińskiego.

2. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Na ten sam cel będą zbierane też ofiary do puszek w Środę Popielcową.

3. Archidiecezjalna Centrala Caritas prosi parafie o tworzenie bazy danych lokalów, które mogłyby być udostępnione uchodźcom. Prosimy zatem o zgłaszanie do kancelarii możliwości przyjęcia uchodźców w należących do parafian mieszkaniach. Wiemy, że wiele osób posiada niezamieszkałe w obecnej chwili rodzinne domy poza Lublinem, które być może mogłyby być wykorzystane na ten cel.

4. Politechnika Lubelska organizuje zbiórkę darów dla uchodźców. Potrzebne są środki czystości, środki higieniczne, żywność o długim terminie ważności dająca się szybko przygotować (konserwy mięsne, pasztety, batony energetyczne, suszone owoce, żywność puszkowana, żywność dla dzieci i niemowląt), ubrania i bielizna dla dzieci i kobiet, śpiwory, koce, karimaty. Dary te będą dostarczane na granicę. Zbiórka będzie się obywać w poniedziałek w holu Stołówki PL w godz. 7.00-18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
– w czwartek Gorzkie Żale o 17.30.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. O 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejna Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św.
– w sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy świętej.

6. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00. O godz. 11.30 Msza Święta w intencjach różańcowych.

7. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.

8. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim czasie zmarli:

– śp. Renata Kowalczyk, z ul. Głębokiej 12, lat 56, Msza pogrzebowa obyła się w naszym kościele a pochówek na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 25 marca o godz. 9.00.
– śp. Helena Niemczycka z ul. Jaworowskiego 1, lat 96, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 marca o godz. 7.30.
– śp. Piotr Sagan, z ul. Nadbystrzyckiej 11, lat 75, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 17 marca o godz. 7.30.
– śp. Helena Sagan, z ul. Głębokiej 8, lat 81, pogrzeb odbędzie się we wtorek, 1 marca o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 marca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….