I Niedziela Wielkiego Postu

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy czyli około 18.30 dla dorosłych.

2. Wraz z Wielkim Postem powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – w dni zwykłe od godz. 17.15 do 18.00.

3. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.

4. Przez cały Post w trwa akcja charytatywna Wielkopostne Dzieło Pomocy. Puszka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy drzwiach wyjściowych.

5. Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Plastycznych. Rekolekcje dla dorosłych i studentów rozpoczną się tradycyjne od piątej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. 3 kwietnia. Obie serie poprowadzi ks. Paweł Gołofit, dyrektor Chełmskiego Zespołu Centrum Ewangelizacyjnego, lider zespołu Muzycznego „Good God”

6. Ponawiamy prośbę Caritas o zgłaszanie do kancelarii możliwości przyjęcia uchodźców w należących do parafian mieszkaniach. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już ugościli uchodźców, włączyli się, w ramach wolontariatu, we wszelkie inne formy pomocy oraz darczyńcom składającym ofiary w ramach ostatnich zbiórek. Na plebanii przebywa od wczoraj rodzina, która przyjechała z 4-letnim dzieckiem chorym na białaczkę. Dziecko z matką jest obecnie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym a ojciec z 14-letnią córką i babcią mieszka u nas. Z Ukrainy uciekli w tym co mieli na sobie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem przynosili dla nich ubrania, by mieli się w co przebrać.

7. Apel Caritas o przygotowywanie paczek na Ukrainę.

8. Prasa katolicka, na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Jerzy Stachyra z ul. Bocznej Siewnej 7, lat 64, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 30 marca o godz. 7.30.
– śp. Teodozja Wolska z ul. Glinianej 25, lat 91, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 29 marca o godz. 18.00.
– śp. Stefan Pietraś z ul. Pszennej 4, lat 89, pogrzeb odbył się na cmentarzu na przy ul. Unickiej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 23 marca o godz. 7.30.
– śp. Grażyna Łysiak z ul. Zana 50, lat 65, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Kalinowszczyźnie. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 6 kwietnia o godz. 7.00.
– śp. Zdzisław Skowroński, z ul. Zana 58, lat 63, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 7 marca o godz. 12.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 31 marca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….