II Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i po wieczornej Mszy, czyli o godz. 18.30 dla dorosłych.

2. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.

3. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Ks. Jana Twardowskiego przy ul. Plażowej, informujemy, że trwają zapisy do klas pierwszych (roczniki 2015) oraz oddziału przedszkolnego „0” (roczniki 2016 i 2017). Zapisy osobiście w sekretariacie szkoły.

4. Od poniedziałku do środy obok naszego kościoła odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare komputery, monitory, drukarki, telewizory, pralki, odkurzacze itp.). Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców wtórnych zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców i mieszkańców Ukrainy. Ze stolika z prasą można zabierać ulotki podające szczegóły dotyczące zbiórki – m.in. listę zużytych urządzeń, jakie można przynosić. Sprzęt prosimy składać pod ścianą z tyłu kaplicy do środy wieczorem.

5. W sobotę, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. W naszym kościele msze jak w dzień zwykły. Odpust w sąsiedniej parafii przy ul. Filaretów.

6. W następną niedzielę przed kościołem będzie można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Caritas Archidiecezjalna prosi o ich jak najszybsze rozprowadzenie by pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na bieżącą pomoc dla uchodźców i potrzebujących na Ukrainie.

7. Dziękujemy za wszelką pomoc dla rodziny z Ukrainy, która mieszka na naszej plebanii. Czteroletnia, chora na białaczkę, dziewczynka jest obecnie u nas, a za tydzień rozpocznie kolejną serię chemioterapii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Dzięki życzliwości wielu ludzi udało się znaleźć pracę dla ojca dziecka, a starsza córka zaczęła chodzić do szkoły. Serdecznie dziękujemy też wszystkim, którzy przyjęli uchodźców w swoich domach i prosimy o sąsiedzką pomoc goszczącym. Nadal można zgłaszać adresy mieszkań, w których kolejne osoby mogłyby znaleźć schronienie. Przypominamy też o możliwości wysyłania za pośrednictwem Caritas paczek z żywnością i podstawowymi środkami higieny na Ukrainę. Bliższe informacje na ten temat na naszej stronie internetowej (tutaj: https://przemienienie.kuria.lublin.pl/featured-content/caritas-prosba-do-parafian/).

8. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dostępny jest też specjalny numer Gościa Ekstra poświęcony osobie św. o. Pio w cenie 10 zł.

9. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Jan Kowalik, z ul. Muzycznej 4, lat 65, pogrzeb odbędzie we wtorek, 15 marca o godz. 14.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 11 kwietnia o godz. 7.00.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…