III Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
20 marca 2022 r.

 

1. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17.30 oraz w niedzielę o 18.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30.

2. W piątek, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. W tym dniu w łączności z papieżem i całym Kościołem po pierwszej Drodze Krzyżowej czyli o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzona jest też jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Materiały w postaci gazetek i ulotek wraz z deklaracjami dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą. Więcej informacji na temat tej ważnej i potrzebnej inicjatywy można odnaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.

4. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne Caritas oraz paschaliki czyli specjalne świece wielkanocne do wykorzystania podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód ze sprzedaży posłuży organizowaniu pomocy dla ubogich a zwłaszcza dla uchodźców i potrzebujących na Ukrainie. Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary będzie wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Od prawie 20 lat Zgromadzenie Kapucynów Tercjarzy zgodnie z własnym charyzmatem prowadzi na terenie naszej Parafii Domostwo Amigoniańskie – specjalistyczną placówkę wsparcia dla młodzieży z problemami oraz ich rodzin. Domostwo jest prowadzone przez zakonną Fundację Amigo-Polska, która realizuje cele Kapucynów Tercjarzy. Fundacja jest też organizacją pożytku publicznego. Ojciec Jürgen prosi dziś o wsparcie pracy na rzecz młodzieży zagrożonej, przez przekazanie Fundacji Amigo-Polska 1% podatku dochodowego w rozliczeniu PIT. W związku z tym przed kościołem rozprowadzone są informatory dotyczące szczegółów.

6. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim tygodniu zmarł:

– śp. Zenon Pruszkowski z ul. Pozytywistów 2, lat 86. Msza pogrzebowa obyła się w naszym kościele a pochówek na cmentarzu w Bełżycach. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 17 kwietnia o godz. 8.30.

Pomódlmy się o jego i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….