Przyjęłam Jego plan na moje życie – świadectwo Renaty

Posted on

Przedstawiamy świadectwo Renaty formującej się we wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca działającej przy naszej parafii. Więcej świadectw osób, które formują się we wspólnotach obecnych w parafii można przeczytać w zakładce  Wspólnoty i grupy https://przemienienie.kuria.lublin.pl/parafia/wspolnoty-i-grupy/

Należę do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca od niemal sześciu lat. Jest to miejsce, do którego zaprosił mnie Pan Jezus na początku mojego nawrócenia, bo ja sama nie rozważałam wstąpienia do wspólnoty. Ale skoro spodobało się Panu Bogu uświęcać i zbawiać ludzi we wspólnocie, to postawił na mojej drodze fantastycznych ludzi, których również zapragnął uczynić swoimi uczniami i misjonarzami. Postanowiłam zaufać Panu i przyjęłam Jego plan na moje życie. Okazało się, że wspólnota tworzy atmosferę służącą mojemu wzrostowi w wierze oraz ożywiającą relacje ze wszystkimi Osobami Trójcy Świętej, z sobą samą oraz z innymi ludźmi.
Wspólnota wzbogaciła moją modlitwę osobistą, nauczyłam się modlitwy uwielbienia. Zaczęłam żyć na co dzień ze świadomością obecności Boga i modlić się całym życiem. Dzięki formacji we wspólnocie, moje uczestnictwo we mszy świętej stało się pełniejsze. Jestem bardziej skupiona, doznaje mniej rozproszeń, bo lepiej rozumiem poszczególne części mszy świętej, rozpoznaję znaczenie gestów i po prostu przeżywam to misterium. We wspólnocie nauczyłam się czytania Słowa Bożego, przez które Bóg przemawia do mnie osobiście i aktualnie na dzień dzisiejszy, stosownie do sytuacji, w której się obecnie znajduję.
Mimo że wiele treści codziennej formacji jest mi znanych, to jako dorosły człowiek inaczej przyjmuję i głębiej przeżywam te prawdy. Nigdy nie jest za późno, żeby na nowo, w sposób bardziej dojrzały odkrywać Boga i jednocześnie poznawać prawdę o sobie. Dzięki wspólnocie doświadczyłam prawdziwej bliskości Boga, który swoją nieskończoną miłością sprawił, że się przełamuję i staję w gotowości by być świadkiem zmartwychwstałego Jezusa i służyć innym ludziom.
Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, która wpisuje się w nurt Odnowy Charyzmatycznej, umożliwiła mi wejście w zupełnie nowy wymiar wiary – wiarę charyzmatyczną. To tutaj przyjęłam chrzest w Duchu Świętym i doświadczam tego, że Duch Święty daje zwyczajne i nadzwyczajnie charyzmaty zwykłym ludziom, takim jak ja czy inni członkowie wspólnoty, i za ich pośrednictwem również w dzisiejszych czasach zdarzają się cuda, uzdrowienia, nawrócenia na miarę naszej wiary.

Renata