Uratuj dziecko! Podejmij Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Posted on

W piątek 25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Materiały w postaci gazetek i ulotek wraz z deklaracjami dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Deklaracje po wypełnieniu prosimy przynieść na Mszę Świętą.
Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy, jednym dziesiątkiem różańca. Modlimy się w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Oprócz modlitwy różańcowej, za każdym razem, krótką modlitwą obejmujemy dziecko oraz jego rodziców. Można zobowiązać się również do dodatkowych duchowych ofiar, takich jak: przyjmowanie komunii świętej, post, itp.
Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć dowolnego dnia, jednak najczęściej jest to czynione w dniu 25 marca (Święto Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia). Wówczas trwa ona do symbolicznego dnia 25 grudnia (Święto Narodzenia Pańskiego).
W tym roku, szczególnie ofiarujmy swoje modlitwy, także za nienarodzone ukraińskie dzieci. Wydawałoby się, że u nas znajdą bezpieczne schronienie, z dala od wojny, bombardowań, trudnych warunków życia. Ale niestety, nie wszystkie! Organizacje pro-life, już apelują, że na ukraińskie matki w ciąży ,czekają z ,,pomocą” także grupy osób, proponujące im tabletki poronne, które pomogą im dokonać aborcji. Podejmujmy więc modlitwy adopcyjne, szczególnie w intencjach wypraszających: wiarę, nadzieję i miłość, szczególnie dla tych matek, które w obliczu wojny w ich kraju, niepewnej przyszłości, po rozmowie z odpowiednio do tego wyszkolonymi ludźmi, mogą łatwo podjąć decyzję o uśmierceniu swoich nienarodzonych dzieci.
Pomocą w modlitewnym trwaniu, jest aplikacja „Adoptuj Życie”, do której, w imieniu jej twórców, szczerze zachęcamy. Przypomina o codziennej modlitwie, zawiera rozważania różańcowe, a także spersonalizowane myśli od dziecka!
Więcej informacji o aplikacji, znajdziecie na https://adoptujzycie.pl/