IV Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
27 marca 2022 r.

1. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży studenckiej. Poprowadzi ks. Paweł Gołofit, dyrektor Chełmskiego Centrum Ewangelizacyjnego. Rekolekcje będą trwały cztery dni, do środy włącznie. W niedzielę nauki dla dorosłych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.30. o godz. 12.45 Msza św. z kazaniem do dzieci. Na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Spowiedź przez wszystkie dni rekolekcji.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
– Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. O 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży szkolnej. O 17.45 nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejna Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św.
– W sobotę adoracja eucharystyczna po wieczornej Mszy świętej.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale we wtorki i czwartki o 17.30 oraz niedziele o godz. 18.30.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00. O godz. 11.30 Msza Święta w intencjach różańcowych.

5. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30.

6. W następną niedzielę przed kościołem ponownie można będzie nabyć czekoladowe baranki wielkanocne Caritas. Jak co roku prosimy też o dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii. Kosz na dary jest wystawiony przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

7. 14 Drużyna harcerek i Gromada Wilczków działające przy naszej parafii w następną niedzielę będą sprzedawać będą przed kościołem palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Drużyny i Gromady (obóz wakacyjny).

8. Najpóźniej do piątku należy zgłosić do kancelarii dzieci, które maja być ochrzczone w święta.

9. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w następny piątek, 8 kwietnia.

10. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Roman Fryc, z ul. Glinianej 32, lat 71, pogrzeb odbył się w parafii Babin. Msza w miesiąc po śmierci zamówiona przez rodzinę 20 kwietnia o godz. 7.30.
– śp. Irena Zdunek, z ul. Wapiennej 18, lat 76, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 21 kwietnia o godz. 7.30.
– śp. Henryk Szymański, z ul. Głębokiej 8, lat 88, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 24 kwietnia o godz. 12.45.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….