V Niedziela Wielkiego Postu

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
3 kwietnia 2022 r.

1. Rozpoczęte dzisiaj, Rekolekcje Wielkopostne, będą trwały do najbliższej środy. Od jutra Msze z naukami dla dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież studencką i ze szkół średnich. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i nieodkładanie spowiedzi na późniejszy czas. Będziemy prowadzić transmisję internetową Mszy Świętej od poniedziałku do środy o godzinie 18.00.

2. Gorzkie Żale we wtorek i czwartek o 17.30 oraz w niedzielę o 18.30. Ostanie w tym poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.30. Zazwyczaj ta ostania droga krzyżowa była odprawiana na zewnątrz świątyni na ulicach parafii. Podobnie chcielibyśmy uczynić i w tym roku ale będzie to zależało od pogody. Dlatego decyzję o miejscu sprawowania nabożeństwa podejmiemy w ostatniej chwili w zależności od warunków atmosferycznych.

3. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w najbliższy piątek, 8 kwietnia.

4. We wtorek po Mszy o godz. 9.00 spotkanie zelatorów kółek różańcowych na zapleczu kaplicy.

5. Przypominamy, że można składać dary w postaci trwałej żywności oraz ofiary, które posłużą przygotowaniu paczek z pomocą świąteczną dla ubogich rodzin z naszej parafii.

6. Przed kościołem kiermasz wielkanocny. Można zaopatrzyć się w palmy rozprowadzane przez harcerki z drużyny działającej przy naszej parafii. Można też nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków przeznaczony jest na pomoc uchodźcom.

7. Ponawiamy prośbę Caritas o zgłaszanie do kancelarii możliwości przyjęcia uchodźców w należących do parafian mieszkaniach. Dotychczas w domach na terenie naszej parafii ugoszczono ponad 50 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim, który otworzyli drzwi i serca dla potrzebujących. Na naszej parafialnej stronie internetowej można odsłuchać reportaż zrealizowany przez Radio Lublin, w którym znajdziemy informacje o pomocy udzielanej przez naszych parafian.

8. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Marianna Koch, z ul. Zachodniej 1, lat 79, pogrzeb odbył się parafii Piaski. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 6 maja o godz. 16.30.
– śp. Elżbieta Włodarczyk, z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 78, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 1 maja o godz. 10.00.
– śp. Irena Cegłowska, z ul. Zachodniej 2, lat 92, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 3 maja o godz. 8.30.
Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….