II Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia
11 kwietnia 2021 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w kościele.

2. W najbliższy wtorek, 26 kwietnia w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, ponad 50-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp Adama Baba sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych, aby w tym szczególnym momencie otworzyli swoje serca na dar Ducha Świętego.

3. We wtorek, 26 kwietnia, przeniesiona z oktawy wielkanocnej Uroczystość św. Wojciecha BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.

4. Od najbliższej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedziele o 18.30.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

6. Trwają prace przy budowie naszego nowego kościoła. W ostatnim czasie była uzupełniana instalacja elektryczna oraz są wykonywane okna. Montaż okien w dachu przewidziany jest na początku maja i wtedy też będzie możliwe rozpoczęcie prac nad pokryciem dachu blachą. Ze względu częste w ostatnim czasie różnorakie zbiórki charytatywne i wydatki świąteczne parafian tradycyjną zbiórkę wiosenną ofiar na budowę w domach planujemy dopiero w maju. Serdecznie przy tym dziękujemy za pomoc w utrzymaniu parafii i na prace budowlane przez datki składane w kościele i przekazywanych przelewami na konto.

7. Studentów zapraszamy na mszę akademicką w środę o 19.30.

8. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 27 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły.

9. Dziś z racji święta patronalnego Caritas po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”.

10. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarła:

– śp. Lidia Szymańska, z ul. Głębokiej 8, lat 89, pogrzeb odbędzie się w środę, 27 kwietnia o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 29 maja o godz. 8.30.

Pomódlmy się o jej i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….