IV Niedziela Wielkanocna

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
8 maja 2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je będziemy w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedzielę o 18.30.

2. W poniedziałek przeniesiona z racji dzisiejszej niedzieli uroczystość św. Stanisława BM. Msze w naszym kościele jak w dzień zwykły.

3. Studentów zapraszamy na Mszę akademicką w środę o godz. 19.30.

4. Z racji Święta Politechniki Lubelskiej, w najbliższą niedzielę, 15 maja o godz. 19.00 w naszej kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji środowiska akademickiego.

5. Uczniów w wieku od 6 klasy szkoły podstawowej do szkoły średniej włącznie (studenci również niech czują się zaproszeni) zapraszamy na spotkanie oazy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie. Jest to wspólnota zrzeszająca młodych ludzi. Jej głównym celem jest formowanie młodzieży w duchu katolickim przez wspólne rozmowy, rozważanie Słowa Bożego, modlitwę, zabawę, wyjazdy integracyjne. Jest też okazją do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie i spotkania rówieśników chcących żyć na co dzień radością chrześcijańską. Spotkanie wprowadzające odbędzie się w piątek, 13 maja o godz. 19. Chętnych zapraszamy do w zakrystii a potem przejdziemy do sali.

6. Zapraszamy Małżeństwa i Rodziny na Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się on w niedzielę, 15 maja o godz. 14.30 na dziedzińcu KUL inscenizacją pt.: „Scena pełna życia”. Następnie uczestnicy wyruszą w pochodzie do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji Małżeństw i Rodzin pod przewodnictwem bp Józefa Wróbla. Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie na Mszę św. przybędzie z ikoną Świętej Rodziny. W tym dniu rozpocznie się peregrynacja ikony w domach rodzin należących do Domowego Kościoła i w domach innych rodzin zainteresowanych peregrynacją.

7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się kolejna zbiórka ofiar w całej parafii na dalsze prace związane z budową nowego kościoła. Przypominamy, że w okresie przed początkiem pandemii były cztery takie zbiórki w ciągu roku. Wiosenna po Wielkanocy, jesienna na przełomie września i października, przy okazji roznoszenia opłatka – przełom listopada i grudnia oraz przy okazji kolędy w styczniu. Bardzo prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków i ulic o pomoc w tym zakresie. Chętnych zapraszamy do kancelarii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe ofiary przekazywane w gotówce i przelewami na konto. W ubiegłym tygodniu na szczycie konstrukcji dachu został zamontowany ostatni krzyż z charakterystycznym greckim napisem „fos zoe” – światło życie, nawiązującym do biblijnej symboliki i hasła ruchu oazowego. Kontynuują prace elektrycy oraz trwa wykonywanie okien. W tym przypadku będzie niestety około dwutygodniowe opóźnienie montażu związane z powszechnymi obecnie trudnościami na rynku materiałów budowlanych. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji budowy.

8. Przez cały miesiąc maj trwa zbiórka w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”. Puszka na ofiary, z których będzie dofinansowany wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin znajduje się przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

9. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.