V Niedziela Wielkanocna

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022 r.

1. W najbliższą sobotę, 21 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy dzień Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00 oraz ze Szkoły Muzycznej na Mszy o godz. 12.00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci w piątek po wieczornej Mszy świętej W czasie mszy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez rodziców i pozostałych członków rodziny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 i w niedzielę o 18.30.

3. Studentów zapraszamy na Mszę akademicka w środę o godz. 19.30.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze ponad połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

5. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Lublinie organizuje w dniach 10 – 12 czerwca 2022 r. pielgrzymkę śladami błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Trasa obejmuje Komańczę, Ludźmierz, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Prudnik i Częstochowę. Koszt trzydniowej pielgrzymki to ok. 620 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Prasa katolicka na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Irena Niedziałek, z ul. Brzeskiej 6, lat 87, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 5 czerwca o godz. 12.45.
– śp. Leszek Samuś, z ul. Wapiennej 24, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 7 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Marian Mazurek, z ul. Zana 52, lat 69, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 maja o godz. 11.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 10 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Zygmunt Kryszkiewicz, z ul. Glinianej 29, lat 94, pogrzeb odbędzie się w piątek, 20 maja o godz. 10.00 na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników pogrzebu 13 czerwca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….