VI Niedziela Wielkanocna

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
22 maja 2022 r.

1. Najbliższa niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Powoli okres wielkanocny zmierza ku końcowi. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy świętej na nabożeństwo Drogi Światła, będące wielkanocnym odpowiednikiem wielkopostnej Drogi Krzyżowej. W trakcie czternastu stacji rozważa się w nim kolejne, opisane w Ewangelii, spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Stanowi zatem jakby kontynuację drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa. Nabożeństwo poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

3. Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się do niej będziemy przez Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać codziennie od najbliższego piątku podczas nabożeństw majowych w dni zwykłe o 17.30 i w niedziele 18.30.

4. Wczoraj dobyła się naszej uroczystość Pierwszej Komunii dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i ze Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne będą w ramach „białego tygodnia” do środy przychodzić na dodatkową Mszę św. o godz. 16.30 a w czwartek udadzą się z pielgrzymką do archikatedry.

5. W najbliższą niedzielę, 29 maja odbędzie się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Mszy o godz. 10.00, ze Szkoły Muzycznej o godz. 12.45.

6. Uczniów klas ósmych zapraszamy we wtorek, 24 maja na Mszę św. o godz. 7.30, którą odprawimy w intencji pomyślnego zdania egzaminów kończących szkołę podstawową.

7. Studentów zapraszamy na Msze akademicka w środę o godz. 19.30.

8. W sobotę, 28 maja po raz pierwszy będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze blisko połowa bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

10. Prasa katolicka – dostępna na stoliku po chórem.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Bogusława Kozłowska, z ul. Nadbystrzyckiej 21b, lat 96, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 16 czerwca (Boże Ciało) po procesji.
– śp. Wacław Klimski, z ul. Nadbystrzyckiej 87, lat 81, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 16 czerwca o godz. 9.00.
– śp. Janina Duda, z ul. Brzeskiej 5, lat 98, pogrzeb odbył się w parafii Puchaczów. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 14 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Hanna Mecner, z ul. Brzeskiej 5, lat 66, pogrzeb odbył się w parafii Żabia Wola. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 15 czerwca o godz. 18.00.
– śp. Romuald Targosiński, z ul. Brzeskiej 5, lat 88, pogrzeb odbył się w parafii Annopol. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 17 czerwca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….