VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -VII Niedziela Wielkanocna
29 maja 2022 r.

1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez Nowennę do Ducha Świętego odprawianą codziennie podczas nabożeństw majowych.

2. W sobotę, w wigilię Zielonych Świąt, zapraszamy na czuwanie modlitewne i Mszę św. o godz. 21.00. Podczas uroczystej Eucharystii z rozbudowaną liturgią słowa, godziną czytań oraz uwielbieniem będziemy modlić się o dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Modlitwę poprowadzą małżeństwa z Domowego Kościoła oraz wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

3. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe a od środy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Pierwszopiątkową spowiedź rozpoczniemy po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza Św. o godz. 16.30.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00.

6. Studentów zapraszamy na Mszą akademicką w środę o godz. 19.30.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze około jedna trzecia bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

8. Prasa katolicka – dostępna na stoliku po chórem.

9. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Stanisław Kaczyński, z ul. Głębokiej 8, lat 69, pogrzeb odbył się na cmentarzu na Majdanku. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników 22 czerwca o godz. 7.00.
– śp. Janina Kawecka, z ul. Słonecznej 21, lat 93, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 6 lipca o godz. 7.30.

Pomódlmy się o ich i naszych bliskich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek….