Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Posted on

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
5 czerwca 2022 r.

1. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 a niedziele o 18.30.

4. W czwartek niedawno ustanowione święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w naszym kościele tak jak w dzień zwykły.

5. Studentów zapraszamy na cotygodniową Mszę akademicką w środę, o godz. 19.30.

6. Harcerki i Wilczki z 14 Drużyny Harcerek i Gromady Wilczków działające przy naszej parafii w najbliższą niedzielę, 12 czerwca będą prowadziły kiermasz ciast i ciasteczek. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wyjazd na obóz wakacyjny Drużyny i Gromady.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom wspierającym swoimi ofiarami budowę naszej świątyni w ramach zbiórki wiosennej. Szczególne podziękowania składamy osobom przeprowadzającym kwestę. Pozostała jeszcze około jedna czwarta bloków, z których nikt się nie zgłosił do przeprowadzenia zbiórki. Ponawiamy apel o pomoc w tym zakresie.

8. Za tydzień taca przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła.

Komunikat Metropolity Lubelskiego z okazji ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny:

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne w naszej archikatedrze, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach i rodzinach.

Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, dokładnie w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II, a jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła.

Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości. Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny.

Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach i z serca Wam wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 3 VI 2022 r.

 

https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-metropolity-lubelskiego-z-okazji-ustanowienia-sanktuarium-swietej-rodziny/