Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – XI Niedziela Zwykła

Posted on

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – XI Niedziela Zwykła
12 czerwca 2022 r.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze o godz. 7.00, 9.00 – po niej wyruszy procesja. Kolejna Msza po zakończeniu procesji oraz wieczorna Eucharystia o godz. 19.00. Trasa procesji będzie przebiegała następująco: początek tradycyjnie ul. Zachodnią i Chmielewskiego a następnie ul. Glinianą, Sowińskiego, Nowomiejską do ul. Nadbystrzyckiej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Znajdować się one będą w następujących miejscach: pierwszy na ul. Chmielewskiego przy Domu Samotnej Matki, drugi na ul. Sowińskiego, trzeci na ul. Nowomiejskiej na placu budowy nowego kościoła oraz czwarty przed kaplicą. W miarę możliwości prosimy o poprzestawianie samochodów z ulic, którymi przechodziła będzie procesja. Zachęcamy też do udekorowania okien i balkonów na trasie procesji.

2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji we wtorek po wieczornej Mszy św. przed kościołem.

3. W Uroczystość Bożego Ciała taca przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Osoby które pragną wesprzeć budowę naszego nowego kościoła, będą to mogły uczynić nabywając cegiełki lub składając swoje ofiary w kopertach, co będzie dla nas znakiem, że są przeznaczone dla parafii.

4. Wieczorem w dzień Bożego Ciała o godz. 20.00 odbędzie się na placu archikatedralnym Wieczór Chwały. Organizatorami są: Parafia Archikatedralna i Zespół Guadalupe.

5. Zgodnie z odpowiednimi przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca (piątek po Bożym Ciele) wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Korzystający z dyspensy są zachęcani do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

6. W tym tygodniu z racji przygotowań do Bożego Ciała nie będzie środowej Mszy akademickiej.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 17.30 oraz w niedziele i Boże Ciało o 18.30.

8. Prosimy o pomoc w dokończeniu zbiorki wiosennej na budowę nowego kościoła. Chętnych do przeprowadzenia kwesty zapraszamy do kancelarii.

9. Harcerki i Wilczki z 14 Drużyny Harcerek i Gromady Wilczków działające przy naszej parafii w prowadzą dziś po mszy kiermasz ciast i ciasteczek. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wyjazd na obóz wakacyjny Drużyny i Gromady.

10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu zmarli:

– śp. Zbigniew Michalak, ul. Sowińskiego 28, lat 84, pogrzeb odbył się na cmentarzu Konopnicy. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem rodziny 11 lipca o godz. 7.30.
– śp. Zdzisław Podleśny, ul. Plażowej 10, lat 87, pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci będąca darem uczestników pogrzebu 12 lipca o godz. 7.00.
– śp. Bronisława Purc, z ul. Muzycznej 3, lat 85, pogrzeb odbędzie się w środę, 15 czerwca o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej. Msza w miesiąc po śmierci przewidziana jako dar uczestników 14 lipca o godz. 7.00.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…